28 червня 2023 року Верховна Рада України прийняла закон, який звужує коло осіб, що зможуть отримати відстрочку від мобілізації. Зміни торкнуться тих, хто має родичів з інвалідністю.

Дані зміни були враховані під час другого читання до законопроєкту 9342 «Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану»

Змінюється чинна на даний момент норма, (абзац 11 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію») щодо відстрочки від мобілізації для військовозобов’язаних, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Прийнятий законопроєкт визначає, що відстрочку від мобілізації за цих підстав можна буде отримати лише в тому випадку, якщо в родині не має інших людей, зобов’язаних утримувати особу з інвалідністю.

Для цього законопроєкт доповнює абзац 11 частини І статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» словами «за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати».

Після підпису Президента України та офіційного оприлюднення даний Закон набере чинності. Також очікується, що будуть внесені відповідні зміни і до Правил перетинання державного кордону, затверджених Постановою КМУ.