21 квітня 2022 року Національний банк України ввів додаткові обмеження на транскордонні операції громадян з метою запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни в умовах воєнного стану.

За статистичною інформацією у березні 2022 р. обсяг чистих перерахувань іноземної валюти українськими банками на користь міжнародних платіжних систем становив 1,7 млрд дол. США, а з першу половину квітня ще 0,9 млрд дол. США.

З метою зупинити відтік валюти з країни, НБУ ввів додаткові обмеження, які стосуються переважно сфери криптовалют. Отже, відтепер фізичні особи матимуть змогу купувати активи, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій «quasi cash» (квазівалютні операції), використовуючи лише власну іноземну валюту, у межах ліміту 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті). Відповідний ліміт також поширюється на транскордонні P2P-перекази. Зазначені вище безготівкові операції дозволено здійснювати з використанням платіжних карток, емітованих до рахунків, що відкриті в іноземній валюті.

До операцій квазівалютних операцій («quasi cash») зокрема належать: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів, поповнення фіатних гаманців на криптобіржах тощо.